Bezpečnost - Žaluzie Vyhlas Chomutov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

STÍNICÍ TECHNIKA A BEZPEČNOST DĚTÍ DLE ČSN EN 13 120

Vážení obchodní přátelé,

od 1. září 2014 vstupují v platnost následující revize norem:

   ČSN EN 13 120: Vnitřní clony – Funkční a bezpečnostní požadavky,
   ČSN EN 16 433: Vnitřní clony - Ochrana proti nebezpečí uškrcení - Zkušební metody
   ČSN EN 16 434: Vnitřní clony - Ochrana proti nebezpečí uškrcení - Požadavky a zkušební metody pro bezpečnostní zařízení

Hlavní změny jsou obsaženy v normě ČSN EN 13 120: Vnitřní clony – Funkční a bezpečnostní požadavky a vztahují se na všechny vnitřní žaluzie instalované na místech, kde mají přístup děti ve věku od 0 do 42 měsíců.

Nejvýznamnějším důsledkem této normy je změna provozní délky ovládání žaluzie, která se tímto stala závislou na instalační výšce (pokud se uvádí), a prvek zajišťující dětskou bezpečnost.

Výrobky společnosti ISOTRA a.s. představují nejen špičkové technické řešení skloubené s požadavky na moderní design, ale je pro nás samozřejmostí splňovat také požadavky uvedených norem na zajištění bezpečnosti dětí. Proto jsme vyvinuli následující vlastní ochranné prvky pro odstranění nebezpečí uškrcení:

spojka

pevná kladka

naviják

dvě kolečka

V závislosti na typu ovládání je konkrétní prvek zajišťující bezpečnost nově součástí balení každého našeho výrobku interiérové stínicí techniky.

Všechny ISOTRA výrobky interiérové stínící techniky jsou nově také označeny varovným upozorněním v předepsané formě. Upozornění najdete jak na samotném výrobku, tak na jeho obalu.

V důsledku toho došlo také k revizi Návodů na vyměření a montáž a Návodů na obsluhu a údržbu, které jsou ke stažení na www.isotra.cz.

Dovolujeme si upozornit, že za dodržení požadavků na zajištění bezpečnosti dětí je zodpovědný nejen výrobce (dodávkou ochranných prvků testovaných dle norem, aplikací výstražného upozornění apod.), ale i prodejce a montér. Ti jsou povinni informovat konečného zákazníka o možném riziku a nesou odpovědnost za řádnou instalaci žaluzie včetně ochranných prvků.

Vývoj nových bezpečnostních prvků, jejich testování, výroba a přikládání k výrobkům včetně označení varovným upozorněním představují pro nás jako výrobce nemalé dodatečné náklady. Vzhledem k tomu, že si vážíme naší dlouhodobé spolupráce, je však nebudeme promítat do ceny finální výrobků. Ceny ISOTRA produktů se tedy k 1.9.2014 se zavedením nových ochranných prvků nezvyšují.

 
Free counter
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky