Rámový systém - Žaluzie Vyhlas Chomutov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Rámový zasklívací systém

Výhody

- komplexnost dodávky
- snadné a rychlé ovládání
- bezúdržbový provoz
- možnost barevného přizpůsobení profilů fasádě nebo konstrukci zábradlí (vytváření barevných fasád)
- lehké konstrukce interiérových dveří
- vytváření lehkých příček v administrativních budovách kombinováním pevných a posuvných prvků
- křídla jezdí po kolejnici a ne v drážce a nejsou zavěšena, čímž nevyžadují masivní kotvení velmi dobré těsnicí vlastnosti díky speciálnímu tvaru profilů a kvalitnímu kartáčkovému těsnění (standard), přičemž je zajištěna dostatečná infiltrace a exfiltrace nenáročnost na prostor (okna se neodklápějí ke stěnám lodžie)


Skladba, konstrukce a funkce výrobku

- Výplně jsou vsazeny a zasilikonovány do profilů opatřených kartáčkovým těsněním spojených plastovými rohovníky, ve kterých jsou kolečka (nerezová samomazná ložiska s plastovou bandáží) zajišťující posun křídel ve vodicích kolejnicích a pojistky proti vysazení.
- 1 - 8 posuvných křídel pojíždí po spodní kolejnici a jsou vedena horní kolejnicí stejného tvaru v úrovni zábradlí (nezasahují do vnitřního prostoru lodžie).
- Ve spodní kolejnici jsou vyraženy drenážní otvory pro odtékání dešťové vody a tajícího sněhu boční uzavírací profily a konstrukce vertikálních profilů zajišťují téměř dokonalou těsnost celé konstrukce.
- V horní a spodní rovině jsou průduchy pro trvalou infiltraci.

Materiály

- výplně nejčastěji za skla tl. 4 – 6 mm,
- bezpečnostního lepeného skla s PVB fólií,
- kaleného skla tl. 4 – 6 mm,
- izolačního dvojskla 16 mm a jiných materiálů (polykarbonáty, plexi, Novodur, PVC apod.)
- rámy posuvných oken, vodicí kolejnice a uzavírací lišty z profilů z hliníkových slitin ve standardní barevné úpravě natur elox nebo bílý komaxit (jiné barvy podle stupnice RAL na zakázku
- ostatní dílce z materiálů nepodléhajících povětrnostním vlivům a UV záření (nerez, plast)

Provoz a údržba

- snadná a rychlá ovladatelnost
- udržování spodní kolejnice v čistotě pro lehký a bezhlučný provoz křídel
- mytí oken je usnadněno možností vysazení křídelRámový zasklívací systém AluPlus

Hliníkový rám je osazen sklem o tloušťce 4 – 6 mm, pro zvýšení izolačních vlastností systému lze využít i izolační dvojsklo o tloušťce 16 mm.
Způsob otevírání je posuvný, tzn. jednotlivá skla se zasouvají za sebe ve variantách 2-dílné, 3-dílné, 4-dílné nebo 5-dílné posuvné stěny.

Rámový zasklívací systém z hliníkových profilů s drážkou 9 mm pro výplň. Výplň je vsazena do hliníkového rámu, který pojíždí po spodní (nosné) a horní (vodící) kolejnici. Možnosti výplní jsou velmi široké. Provedení je možné pevné (bez možnosti otevírání) nebo posuvné ve variantách 2-dílné až 5-dílné. Obě možnosti provedení lze jakkoliv kombinovat, což vede k maximální univerzálnosti tohoto systému. Okna se zasouvají za sebe, takže při 5-dílném provedení lze docílit otevření až 4/5 zasklené plochy. Ze systému AluPlus je vyráběn systém hliníkového zábradlí, což představuje kompletní dodávku v rámci revitalizací panelových domů a především velmi estetický vzhled zaskleného balkonu, potažmo celého panelového domu.

Rámový systém AluPlus je používán pro zasklení balkónů a lodžií, samostatné konstrukce zábradlí, dělící příčky interiérů, altány, přístřešky a jiné hliníkové konstrukce. Systém zajišťuje snížení tepelných ztrát, ochranu proti větru, dešti, hluku, prachu a exhalacím.

Ovládání je velmi jednoduché a provoz téměř bezúdržbový. Systém se montuje rychle a bezpečně bez použití lešení či lávky.
Více informací o systému AluPlus.

Rámový zasklívací systém - AluCombi

Provedení a možnosti výplní se shodují s rámovým systémem AluPlus. Liší se tvarem vertikálních profilů, které jsou robustnější a tužší a umožňují tak využití tohoto systému do vyšších stavebních otvorů.Rámový zasklívací systém z hliníkových profilů. Výplň je vsazena do hliníkového rámu, který pojíždí po spodní (nosné) a horní (vodící) kolejnici. Možnosti výplní jsou velmi široké. Konstrukční řešení vychází z rámového systému AluPlus. Systém se odlišuje vertikálními profily, které jsou robustnější a tužší, což umožňuje využití tohoto systému pro instalace do vyšších stavebních otvorů. Z toho důvodu je systém vhodný pro interiérové dělící příčky a posuvné či pevné stěny v altánech.

Rámový systém AluCombi je používán především pro hliníkové konstrukce v podobě altánů či přístřešků, dělících příček do interiérů, ale lze jej využít i pro zasklení balkónu nebo lodžie. Systém zajišťuje snížení tepelných ztrát, ochranu proti větru, dešti, hluku, prachu a exhalacím.

Vzhled těchto profilů je nejen velmi elegantní, ale zároveň slouží jako madlo po celé své délce.
Více informací o systému AluCombi.

 
Free counter
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky